دو بخش مهم  موفقیت در کار

ما  انسان­ها  طول زندگی یکی از مهم­ترین اولویت­هایمان بهتر و با کیفیت­تر انجام دادن کارهایمان است. حالا این وظیفه هرچه می­خواهد باشد. حتی مادر بودن. اما خیلی مواقع ما در مواردی که برایمان بسیار مهم است با کیفیت عمل نمی­کنیم.

خیلی مواقع هم تلاش و پشتکار داریم ولی نتیجه مثبت نیست.تحقیقات مفصلی کردم تا علت را جویا شدم و حالا این علت را در اختیار شما قرار می­دهم.

واقعیت این است که انسانهای موفق در دو بخش قرار می­گیرند:

بخش آموزش ، بخش اقدام

Act ، Knowledge

برای زمانی است که هدف­مان پیشرفت و ارتقاست.Knowledgeبخش

راه رسیدن به عملکرد بالا این است که بخش یادگیری و عمل دائماً جابجا شوند.

تمرکز روی هرکدام کار را خراب می­کند. مثل کسی که شلوار آبی بپوشد پیراهن آبی کفش آبی آدم مطمئن می­شود که از دهات آمده است. باید هر قدمی که جلو می­رویم یک حالت رفت و برگشت روی عملکرد و دانش داشته باشیم.هر قدم روبه جلو در عملکرد بلافاصله باید دانشمان را در آن منطقه افزایش دهیم.

این فرایند چرخشی ضامن پیشرفت ما است.اما نکته­ی مهم این است که بدانیم که کی باید به دنبال یادگیری باشیم و کی به دنبال عمل و چه زمانی همزمان!

هرچه بیشترین زمان را برای یادگیری صرف کنید سرعت عملکردتان بیشتر خواهد شد. حالا چطور می­توانیم زمان بیشتری را در بخش یادگیری صرف کنیم؟

اول از همه باید باور کنیم که می­توانیم پیشرفت کنیم. ثانیاً هدف موجود باشد،ثالثاً باید یک ایده و استراتژی داشته باشیم،رابعاً خود را در شرایط ریسک ( ابتدا کم ریسک) قرار دهیم.  بندباز اول تور پهن می­کند!

مشکل ما اغلب این است که اطرافمان پر شده از ریسک­های بالا، متأسفانه در طول مدرسه قدرت ریسک پذیری به ما آموزش نداده­اند. در محل­های کار اغلب فضا عملکردی است و فعالیت آموزشی وجود ندارد. لذا شرکت­ها در زمینه توسعه به مشکل بر می­خورند.

محمدرضا محمدی

 به گفته آبراهام لینکلن:”بیشتر مردم همان اندازه خوشبخت هستند که خود می خواهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست