دو بخش مهم  موفقیت در کار

ما  انسان­ها  طول زندگی یکی از مهم­ترین اولویت­هایمان بهتر و با کیفیت­تر انجام دادن کارهایمان است. حالا این وظیفه هرچه می­خواهد باشد. حتی مادر بودن. اما خیلی مواقع ما در مواردی که برایمان بسیار مهم است با کیفیت عمل نمی­کنیم.

خیلی مواقع هم تلاش و پشتکار داریم ولی نتیجه مثبت نیست.تحقیقات مفصلی کردم تا علت را جویا شدم و حالا این علت را در اختیار شما قرار می­دهم.

واقعیت این است که انسانهای موفق در دو بخش قرار می­گیرند:

بخش آموزش ، بخش اقدام

Act ، Knowledge

برای زمانی است که هدف­مان پیشرفت و ارتقاست.Knowledgeبخش

راه رسیدن به عملکرد بالا این است که بخش یادگیری و عمل دائماً جابجا شوند.

تمرکز روی هرکدام کار را خراب می­کند. مثل کسی که شلوار آبی بپوشد پیراهن آبی کفش آبی آدم مطمئن می­شود که از دهات آمده است. باید هر قدمی که جلو می­رویم یک حالت رفت و برگشت روی عملکرد و دانش داشته باشیم.هر قدم روبه جلو در عملکرد بلافاصله باید دانشمان را در آن منطقه افزایش دهیم.

این فرایند چرخشی ضامن پیشرفت ما است.اما نکته­ی مهم این است که بدانیم که کی باید به دنبال یادگیری باشیم و کی به دنبال عمل و چه زمانی همزمان!

هرچه بیشترین زمان را برای یادگیری صرف کنید سرعت عملکردتان بیشتر خواهد شد. حالا چطور می­توانیم زمان بیشتری را در بخش یادگیری صرف کنیم؟

اول از همه باید باور کنیم که می­توانیم پیشرفت کنیم. ثانیاً هدف موجود باشد،ثالثاً باید یک ایده و استراتژی داشته باشیم،رابعاً خود را در شرایط ریسک ( ابتدا کم ریسک) قرار دهیم.  بندباز اول تور پهن می­کند!

مشکل ما اغلب این است که اطرافمان پر شده از ریسک­های بالا، متأسفانه در طول مدرسه قدرت ریسک پذیری به ما آموزش نداده­اند. در محل­های کار اغلب فضا عملکردی است و فعالیت آموزشی وجود ندارد. لذا شرکت­ها در زمینه توسعه به مشکل بر می­خورند.

محمدرضا محمدی

 به گفته آبراهام لینکلن:”بیشتر مردم همان اندازه خوشبخت هستند که خود می خواهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.